kish

جشنواره تابستانی کیش

جشنواره تابستانی کیش


این جشنواره که از روز تولد حضرت علی اکبر(ع)(روز جوان) آغاز می شود در مدت هفتاد روز به کار رو خاتمه می بابد. شانزدهمین جشنواره تابستانی می باشد که از بیست و نه خرداد ماه آغاز می شود.
به گفته علیرضا عامری : شانزدهمین جشنواره تابستانی جزیره ی کیش از بیست و نه خرداد آغاز می شود و در پانزدهم شهریور پایان می یابد. ایشان خاطر نشان کردند که ویژه برنامه هایی در ماه رمضان به این جشن افزوده می شود و ده روز نیز به علت شهادت امام علی(ع) برنامه ها قطع می شود.
 این جشنواره برنامه های از قبیل همایش ها، نمایشگاه ها، مسابقات و کنسرت های موسیقی،برنامه های شاد می باشد. و از تمامی کیش وندان برای حضور در این جشن دعوت به عمل آماده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد که در مدت این جشن دست اندرکان این جشن تمام تلاش خود را برای رضایت گردشگران به عمل آورند و تخفیفاتی که در نظر گرفته اند را به درستی به اجرا در آورند. زیرا به گفته ی ایشان رشد گردشگران در این مدت پس از یک رکود شدید بود و برای افزایش گردشگران باید تسهیلات بیشتری را برای آنه در نظر گرفت.
اختتامیه این جشنواره در روز تولد حضرت معصومه(س) پانزده شهریور به پایانم می رسد.


 بلیت های ورزش های آبی و دریایی درروزهای برگزاری شانزدهمین جشنواره تابستانی در جزیره کیش در مکان هایی خاص با بیست و پنج درصد تخفیف به فروش می رسد.
طبق گفته ی مدیرعامل منطقه آزاد کیش جشنواره تابستانی کیش با برنامه های جدیدتر و متنوع تر میزبان گردشگران و توریستان می باشد. ایشان بیان کردند که نشانه ی جشنواره تابستانی کیش تنوع و نوآوری است.
ایشان درچهارمین  نشست ستاد جشنواره تابستانی بیان کردند که امسال نیز بخش خصوصی مانند هرسال در این جشنواره حضوری پررنگ دارند, گفت: هدف از جذب ایده های نو  ایجاد تنوع و نوآوری در جشنواره امسال بوده است. در نشستی که صورت گرفت طرح ها و ایده های از سوی 8 شرکت خصوصی مورد بررسی قرار گرفته است و خوشبختانه این ایده ها از لحاظ محتوا و کیفیت کاملا نو بوده و جذابیت های خوبی نیز دارا بوده است.
آقای عامری همچنین خاطر نشان کردند که : با توجه به اینکه حدود 3 هفته به شروع جشنواره تابستانی باقی مانده است پس از بررسی های نهایی بهترین ایده ها انتخاب شده و به اجرا در خواهد آمد.
لازم به ذکر می باشد شانزدهمین جشنواره تابستانی کیش از 29 خرداد ماه و همزمان با میلاد باسعادت حضرت علی اکبر (ع) آغاز می شود و تا پانزده ام شهریور ماه سال جاری همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) پایان می یابد.


 شانزدهمین جشنواره تابستانی کیش از فردا سی ام خرداد ماه در تالار شهر کیش افتتاح می شود.
طبق گفته روابط عمومی جزیره ی کیش مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره تابستانی کیش ساعت 22:30 دقیقه پنجشنبه 30 خرداد ماه در تالار شهر آغاز می شود.
از برنامه های این افتتاحیه می توان به سخنرانی علیرضاعامری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش, تجلیل ازهنرمندان مطرح کشور, رونمایی از خودرو اهدایی در جشنواره تابستانی, کنسرت خواننده کشورمان محمد اصفهانی و نور افشانی اشاره کرد.
رئیس ستاد دائمی مناسبت ها وجشنواره های کیش در نشستی تفاوت جشنواره امسال با سال های پیش را تنوع برنامه های جنبی, تبلیغات گسترده وارائه اطلاعات به گردشگران در استان های مختلف کشور, طولانی تر شدن زمان جشنواره و سبک جدید قرعه کشی های شبانه(قرعه کشی این دوره جشنواره هر شب اطلاعات مربوط به هر گردشگر در سیستم نرم افزاری ویژه ای ثبت شده و شرکت کنندگان روند قرعه کشی و نتایج را بر روری صفحه ال ای دی تالار شهر مشاهده می کنند) اشاره کرد.
در بین شرکت هایی که در فراخوان سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ارائه ایده های تازه شرکت کرده بودند 3 شرکت که ایدهای خلاقانه تر و سایقه ی اجرایی بهتریی داشتند انتخاب شدند.


 برگزاري جشنواره تابستانی کیش به علت تغییر برنامه به تعويق افتاد. شانزدهمين جشنواره تابستانی کیش كه قرار بود از سی خرداد برنامه های خود را در اين جزيره زيبا آغاز کند، به علت تغيير در محتواي برنامه ها به با تاخییر برگذار می شود.
طبق تاکید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش شانزدهمين جشنواره تابستانی کیش که قرار بود از سی خرداد در تالار جزیره كيش افتتاح شود, به علت تغيير محتواي برنامه ها به تعویق افتاد.
زمان دقیق افتتاح جشنواره تابستانی کیش هنوز اغلام نشده است و طی این چند روز اخیر متعاقبا اعلام می شود.


آقای عامری در نشستی بیان کردند که جشنواره تابستانی کیش از 5 تیر 1392 افتتاح می شود. ایشان خاطر نشان کردند جشنواره تابستانی کیش امسال با برنامه های متنوع تر و شادتر میزبان مسافران و کیش وندان می باشد. از برنامه های این جشنواره می توان به استقبال از مسافران در فرودگاه, جشنواره ساخت مجسمه هاي شني, بازي هاي ساحلي, برگزاري نمايشگاه هاي جنبي, اجراي برنامه هاي موسيقي آئيني تحت عنوان جشنواره اقوام ايراني, جنگ خانواده و اجراي برنامه هاي آئيني در كشتي يوناني, كارناوال شادي به همراه اجراي برنامه هاي هنري, نور افشاني, جنگ شبانه به همراه قرعه كشي جوايز ويژه و برگزاري كنسرت موسيقي اشاره کرد.                            
علت تاخیر در افتتاح برنامه جشنواره تابستانی کیش تغييرات فني در محل برگزاري جنگ شبانه در تالار شهر بوده است در واقع تغیراتی که در تالار شهر صورت گرفته از نظر فنی در کیفیفت پایینی بود به همین علت چند روز در برگزاری جشنواره تابستانی کیش تاخیر افتاده است.
مسافرانی که در این روزها به کیش سفر می کنند علاوه بر بهره مندی از تخفیفات خدمات گردشگری می توانند اجناس و کالاهای مورد نیاز خودشان را با تخفیف های ویژه جشنواره از بازارها و مراکز خرید بین المللی کیش تهیه کنند. وبا گرفتن کارتهای قرعه کشی در مراسم جنگ شبانه شرکت کنندو از شانس برنده شدن  1 دستگاه خودرو پراید و جوایز نقدی وغیر نقدی برخوردار شوند.
شانزدهمين جشنواره تابستانی کیش تا پانزده شهريور ماه سال جاري مصادف با ولادت حضرت معصومه (س) ادامه خواهد داشت و طي اين مدت به مناسبت شهادت حضرت علي (ع) برنامه هاي جشنواره تابستاني ده روز تعطيل خواهد شد.

 

نظرات   

 
+3 #1 sara 1392-03-04 06:30
لطفا کسایی که جشنواره تابستانی کیش رفتند خاطرات خودشان را برای ما تعریف کنند! ممنون میشم!
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

chaharfasl